3 způsoby, jak se zbavit dluhů


Unáhlené rozhodnutí nebo zoufalá situace žádající zoufalé činy. Do světa dlužníků se můžete dostat mnoha způsoby. A zatímco někdo se rozhodne v koloběhu motat dlouhé roky, jiný má vůli vystoupit a dluhů se zbavit. Chcete se také dostat na druhou stranu barikády? Podívejte se na způsoby, jak se zbavit dluhů efektivně a co nejrychleji.

Vaše vlastní finanční inventura

Dělá se to ve skladech velkých i menších společností, uděláte to také ve svých vlastních financích. Řeč je o inventuře, díky které si uděláte jasno v tom, jak na tom po stránce peněz jste. Přehled výdajů a příjmů vám prozradí, za co utrácíte, jestli neutrácíte zbytečně, zdali jsou vaše výdaje rovné příjmům nebo na čem můžete ušetřit, abyste co nejrychleji získali peníze potřebné pro splacení sjednaného úvěru.

Někdo odhalí, že utrácí příliš mnoho za pohonné hmoty, a začne více jezdit městskou hromadnou dopravou. Jiný zase přijde na to, že si každodenní obědy může vařit v pohodlí domova levněji, než aby si za jídlem denně docházel do restaurací.

Další příjem je na stole

Přijde vám, že neutrácíte za nic zbytečně? Že všechno, co si každý měsíc pořizujete, skutečně potřebujete? Pak může být problém ve vašich příjmech. Proto se je pokuste zvýšit, možností je dnes víc než dost. Buďto se nabízí schůzka s vaším zaměstnavatelem a žádost o přidání, nebo zaslání životopisů do dalších firem, kam můžete docházet po večerech po práci.

V současné době nabízí spousta společností spolupráci formou home office. Můžete si tak přivydělat, aniž byste museli někam docházet.

Čím vyšší splátky, tím rychlejší splacení

Zachránila vám v minulosti půjčka bez registru krk, ale nyní byste byli raději, kdybyste ji už okolo krku uvázanou neměli? Pokud se vám podaří zredukovat vaše výdaje a zároveň navýšit vaše příjmy, nic už nebrání ve výraznějším a rychlejším splácení. Abyste se co nejrychleji zbavili dluhů, zvyšte své každoměsíční splátky a snižte tím pádem délku splácení.

Než automaticky navýšíte splátky úvěru, ujistěte se, že vám možnost předčasného splacení poskytovatel umožňuje. Některé instituce s tím mohou mít problém nebo můžou mít tuto cestu podmíněnou nějakým poplatkem navíc.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články