Americké akcie se oslabily druhý týden po sobě

Wall Street se na konci týdne po výrazně turbulentním obchodování oslabila. Hlavním důvodem je konflikt v souvislosti s Ukrajinou.

Klíčový americký index Dow Jones Industrial Average v pátek (18. 2.) ztratil 232,85 bodu nebo 0,68 % a uzavřel na 34.079,18 bodu. Za celý uplynulý týden se oslabil téměř o 2%.

Širší index S&P 500 se v pátek snížil o 0,72% na 4348,87 bodu a technologický Nasdaq Composite o 1,23% na 13.548,07 bodu.

Všechny tři hlavní americké indexy klesly druhý týden po sobě. Hlavním tématem na trzích zůstává rusko-ukrajinský konflikt. List Wall Street Journal v pátek přinesl zprávu, že američtí představitelé očekávají ruský útok v nejbližších dnech. Podle NBC News chce americký prezident Joe Biden přesunout více amerických vojáků blíže k Ukrajině.

Young businessman working on laptop with diagram graph on computer.Business strategic planning.research information data concepts ideas

Americký ministr zahraničních věcí Antony Blinken ve čtvrtek (17. 2.) na půdě Rady bezpečnosti Organizace spojených národů (BR OSN) varoval, že ruské síly se připravují na zahájení útoku proti Ukrajině již v nejbližších dnech. Zároveň oznámil, že ruskému ministru zahraničních věcí Sergeji Lavrovovi navrhl osobní schůzku „v Evropě“ příští týden.

Podle analytiků vývoj na trzích bude nadále turbulentní, dokud se napětí na Ukrajině výrazně neuklidní.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články