Ratingová agentura Fitch potvrdila rating Polska na úrovni A-

Ratingová agentura Fitch potvrdila dlouhodobý rating Polska v zahraniční měně na úrovni A- se stabilním výhledem. Jako důvod uvedla diverzifikovanou ekonomiku, stabilní tempo růstu v posledních letech a zdravý makroekonomický rámec. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury PAP.

Co se týče výhledu, Fitch uvedla, že ten odráží předpoklad solidního růstu polského hospodářství, jakož i rychlejší než původně očekávaný pokles rozpočtového deficitu a veřejného dluhu vzhledem k zotavování se ekonomiky. Podle ratingové agentury by hrubý domácí produkt (HDP) Polska měl v letech 2022-2023 růst v průměru o 3,9 %.

Agentura zároveň počítá s růstem výdajů domácností, jakož i solidním růstem investic. Ty by podle Fitch měly v letech 2022-2023 dosáhnout růstu v průměru 5,2 %. Míru inflace odhaduje letos v průměru na 7,8 %, což by mělo úrokové sazby posunout na 4 %.

Ze tří světových ratingových agentur nejvyšší rating udělila Polsku agentura Moody’s. Od ní má Polsko rating na úrovni A2. Další z agentur Standard & Poor´s (S&P) stanovila Polsku rating stejný jako Fitch, tedy na úrovni A-. Od všech tří má Polsko rating se stabilním výhledem.

S&P zveřejní další hodnocení Polska 1. dubna. Moody’s by s výsledky svého hodnocení měla přijít 29. dubna.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články